Verschillend reclamemateriaal van G. Joh. van der Lee laat zien hoe hij zich in de eerste decennia van de twintigste eeuw als ondernemer presenteerde en zon zijn bedrijf onder de aandacht bracht. In de kranten zijn volop advertenties terug te vinden vanaf 1911 tot jaren na zijn dood 1938.

Het was Gerrit Johan van der Lee die als wijnhandelaar werkzaam was in de zaak van zijn moeder. Dit blijkt uit de militieregisters in Amsterdam.
Gerrit Johan van der Lee werd op 21 september 1883 in Den Helder geboren. Hij was een zoon van Hendrik van der Lee en Elisabeth Vroomman. Op 13 juni 1906 trouwde hij in Den Helder met Tettje van Leeuwen. Hij overleed op 18 mei 1931 in Amsterdam.
Uit deze overlijdensadvertentie blijkt duidelijk dat Gerrit Johan plotseling was overleden en dat in 1931 zijn zaak nog bestond. Het personeel plaatst te nagedachtenis deze overlijdensadvertentie. Uit een andere advertentie kunnen we opmaken dat zijn vrouw Tettje van Leeuwen dan nog leeft.
Zijn vader, Hendrik van der Lee, werd op 2 februari 1849 in Rotterdam geboren en overleed op 17 augustus 1931 in Den Helder. Hij was een zoon van Gerrit Johan van der Lee en Cristina Sophia Charlotte de Breij.
Zijn moeder, Elisabeth Vroomman, werd op 19 juli 1838 in Maassluis geboren als dochter van Huijgo Vroomman en Cornelia Verbond. Zij trouwde op 22 april 1863 in Rotterdam met Simon van der Lee.
Na Simon zijn overlijden (voor 17 juni 1874) trouwde zij op 7 november 1878 in Den Helder met Simon zijn broer Hendrik van der Lee. Elisabeth overleed op 4 oktober 1908 in Den Helder.

Reclamemateriaal van G Joh van der Lee verscheen in allerlei vormen. De ansichtkaart in het Van der Lee-archief is daar een mooi voorbeeld van.
De kaart laat zien dat Gerrit Johan van der Lee naast wijn ook andere dranken en limonade verkocht.