Willem van der Lee was een van de bewoners van de boerderij aan de Maasdijk die in de volksmond ’t Hoekertje werd genoemd. Hij woonde hier oorspronkelijk als pachter in een agrarisch boerenbedrijf.

Deze uitsnede van een foto van de boerderij Het Hoekertje is afkomstig uit de collectie van de Historische Vereniging Maassluis. De afbeelding maakt deel uit van het historisch beeldmateriaal waarmee de vereniging het verleden van Maassluis en omgeving documenteert en toegankelijk houdt.
Later verhuisde Willem van der Lee naar de overzijde van de dijk, naar de Weverskade in de Dijkpolder, waar hij zijn boerenbedrijf voortzette. In 1938 werd daar een nieuwe boerderij gebouwd, ter hoogte van de eerste brug, bekend als Weverskade 52.
Willem, die ook bekendstond als Wim van der Lee, werd in de volksmond aangeduid als “rooie Willem”, een bijnaam die hij lokaal in Maassluis had.